Kedi Denge Oyunu


109.00 TL

99.00

Yerli Üretim
memnuniyet garantisi

Son dönemde çocukların dikkat, denge ve el becerilerinde önemli düşüşler yaşanıyor. Çocukların el becerilerindeki bu düşüşün nedeni olarak ince motor becerileri geliştirmek yerine telefon ve tablet ekranları kaydırarak zamanlarını geçirmeleri görülmektedir. Bu sonuçları en aza indirebilmek üzere hazırladığımız Kedili Dengeleme Oyuncağı ile hem çocuklar ekranlardan uzaklaşacak hem de dikkat, denge sağlama, strateji ve kas becerileri gibi pek çok becerilerini keyifli bir yolla geliştirebilecekleri bir seçenek sunar.

Ahşap silindir blokları, dengeleyici ahşap kedi figürünün üstüne devirmeden dizmeyi başaran kazanıyor. Beş farklı çaptaki ahşap silindir bloklardan oluşan bu oyuncak ile hem çocuklar ve arkadaşları, hem de aileler beraber hem nitelikli hem de eğlenceli, faydalı zaman geçirebilirler.

Kedili Denge Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı beş farklı çaptaki ahşap silindir blokların tümünü dengeleyici ahşap kedinin üzerine dizebilmektir. Ancak oyun pek çok farklı kurallar ve amaçlarla da oynanabilir. Aile, çocuğun yaşına uygun olarak beraber oynayabilir, kurallar koyabilir, kuralları değiştirerek, farklı düşünme becerileri ve yeni oyun şekilleri geliştirebilir. Örnek teşkil etmesi açısından oyunun nasıl oynanabileceğine dair birkaç öneri yerleştirdik.

Oyuncakla Nasıl Oynanabileceğini Gösteren Üç Öneri:

Çocuk Tek Başına Oynayacaksa: Oyuncağın kutusundan çıkan “Ahşap Kedi Figürünü” düz bir zemine yerleştirir. Daha sonra yine kutuda bulunan ahşap blok silindirler kedideki çıkıntılara yerleştirilerek bütün silindirler bitene kadar üst üste yerleştirilir. Denge bozulursa silindirler düşmekte ve en baştan denge kurarak bütün silindir parçalarının bitmesine çalışılır. Çocuk tüm ahşap silindirleri kedinin üstüne yerleştirirse oyun biter ve tekrar baştan çocuk oynayabilir.

Çocuk Arkadaşlarıyla Oynayacaksa: Oyuncağın kutusundan çıkan “Ahşap Kedi Figürü” düz bir zemine yerleştirir. Yine kutuda bulunan ahşap silindir bloklar zemine çıkarılır. Çocukların hangisinin önce oynayacağına karar verilir. Sırası gelen ahşap silindir bloklardan bir tanesini seçer ve kedinin üstüne istediği şekilde dik veya yatay yerleştirir. Silindiri yerleştirme sırası gelen çocuk hem dengeyi bozmayacak hem de kendisinden sonra oynayacak arkadaşının dengeyi bozmadan silindiri yerleştirmesini engelleyecek hamle yapar. Silindiri yerleştirirken dengeyi bozan yenilmiş sayılır. Oyun yeniden başlar.

Çocuk Ailesi İle Oynayacaksa: Oyuncağın kutusundan çıkan “Ahşap Kedi Figürünü” düz bir zemine yerleştirir. Anne veya baba çocuğuyla beraber ahşap silindir blokları istediği şekilde kedinin üstüne yerleştirerek çocuğuna destekte bulunarak silindirlerin tümünü düşmeden üst üste dizmeye çalışır.

Kedili Denge Oyunu İle                                                      :

 Çocukların ince el becerisini geliştiriyor.

-Denge kurmayı ve ağırlık konusunu öğrenmelerini destekliyor.
-Arkadaşıyla oynuyorsa arkadaşının veya kendisinin yerleştirdiği ahşap silindirin etkisini dikkate almayı ve ona karşı strateji  geliştirmeyi öğreniyor.

-Stratejik düşünmeyi destekleyerek, çocuğun gözlem becerisini güçlendiriyor.

-Her hamlenin etkisini ve o etkiyi kontrol etmeyi öğretiyor. Yani hayat gibi akan süreci kontrol etme becerisi gelişiyor.

-Çocuğun kaslarını ve gücünü kontrol etmesini destekliyor.

-Soyut düşünmeyi ve duyu-hareket açısından gelişimini sağlıyor.

-El-göz koordinasyonunu geliştiriyor, denge sağlamayı, fiziksel becerileri ve hayat gücünü geliştiriyor.

Ekolojik ve güvenli malzemelerden hazırlanan oyuncak hediye olarak çocuklara güvenle verilebilir. Doğal ahşap malzemeler çocukların boyama etkinliğinde de kullanılabilir.

Paket İçeriği:

Satış Paketi: 1 Ahşap Dengeleyici Kedi Figürü, 18 Blok Silindir
 

Havale / EFT (%5) :94.05 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
Peşin-99.00 TL
333.00 TL99.00 TL
617.58 TL105.49 TL
912.02 TL108.22 TL
129.35 TL112.25 TL

Ortalama Değerlendirme » puan
  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece Yurtiçi kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı